Çayırovaya göç artıyor


Son zamanlarda Çayırovada gerçekleşen değişiklikler sebebiyle ve özellikle İlçe statüsü kazandıktan sonra, bölgemize olan göç ivme kazandı. İlçemizde hızla süren alt yapı çalışmaları, caddelerimizin güzelleştirilmesi hızla devam etmekte.

Artan göç artan konut hızla tamamlanılması gereken alt yapı çalışmalarını iyice tetiklemiş durumda..

Çayırova Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar sonrasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2010 Yılı Yatırım programına alınarak çalışmaları başlayan ve büyük bir hızla devam eden yağmur suyu kanal uygulamasında son noktaya gelindi. Yenimahalle Gaziler Caddesi üzerinde gerçekleştirilen çalışma kapsamında 1600’lük künkler ve 1000’lik borular ile yağmur suyu kanal çalışmasını yapan ekipler ana hattı tamamlayarak yan bağlantıları gerçekleştiriyor. Yan bağlantıların yapımı esnasında mazgal çalışmalarını da yürüten ekipler, proje çerçevesindeki işlemleri de gerçekleştiriyor.

Çayırova ilçesinde yaşanan altyapı sorununu 9 mahallesinde başlattığı hamleler ile gidermeye çalışan Çayırova Belediyesi, Özgürlük, Atatürk, Yenimahalle ve Çayırova Mahalleleri’nde yoğun bir program uyguluyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İsu Genel Müdürlüğü ve Çayırova Belediyesi işbirliği ile yapılan yağmur suyu kanalı, kanalizasyon ve altyapı çalışmaları hava şartlarının olumsuz olduğu zamanlarda da sürdürülmeye çalışılıyor. Geçtiğimiz aylarda yaşanan sel felaketinin tekrar yaşanmaması için gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde ekipler çalışmalarını daha hızlı bir şekilde yürüterek kısa sürede çalışmaların büyük bir kısmını tamamlamayı hedefliyor.

Bu haberin bağlı bulunduğu kategori etkinlikler, haberler Şu ana kadar bu haber için 2 tane yorum yapılmıştır.

“Çayırovaya göç artıyor” konusuna 2 yorum yapıldı

  1. Yazan: idris, Tarih: Cumartesi, Mayıs 18, 2013, 7:50

    çagdaşkent 1 oturuyorum semtimizde bankamatik yok yetgilileri,n dikkatine birde ulaşım 22.40 dan sonra bitiyor ben istanbulda çalışıyorum ulaiım sorunu yaşıyorum .Çiçekçilerden şifaya bir üstgeçit oluşa çok iyiolur can tehlikesi çok iyiçalışmalar başarılar

  2. Yazan: NİHAT ÇELİK, Tarih: Pazartesi, Ekim 27, 2014, 19:24

    ben de çağdaşkent 2 de oturuyorum.ibb.çalışıyorum, ulaşım sorunumuz var.nasıl ki gebze harem minübüsleri otobüsleri varsa,neden çayırova kadıköy olmasın.o zaman görün gelişme nasıl olur.istanbul o kadar büyük ki nefes alamıyor insan.bir çok insanı tahmin ediyorum,rahat edebileceği yerleşim alanlarıdır.ÇAYIROVAMIZ da buna en örnek ilçerimizden dir.bu konuda sayın belediye başkanımızdan büyük destek bekliyoruz.inanınız ki belediyemizin en projelerinden olur,tartışmasız bir şekilde SAGILARIMLA…..

Yorum yapın