Çayırovalılara yeni pazar

Gebze Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Yenikent Mahallesi’nde Mutlukent ile Huzurkent konutları arasında sabit pazar yeri inşa ediyor. Mutlukent ile Huzurkent arasındaki Sultan Ayhan İlköğretim Okulu yanında inşa edilen yeni pazar alanına Çayırovalılar da kolay ulaşabilecek.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Yenikent’te yeni inşa edilen pazar alanındaki çalışmaları yerinde görmek üzere incelemelerde bulundu. Mutlukent Bulvarı üzerinde cumartesi günleri kurulan pazar yerinin hem araç trafiğini engelledi?ini, hem de mevcut pazarın Mutlukent dışındaki sitelere uzak kaldı??nı belirten Başkan Kö?ker, yeni pazar yerinin hizmete girmesiyle bölgede oturan vatandaşların daha rahat ve geniş ortamda alışveriş yapma imkanına kavuşacağını söyledi.

OTOPARK ALANI DA AYRILDI

İnşaat alanında yetkililerden bilgi alan Başkan Kö?ker, istinat duvar? ve toprak kaz? çalışmaları devam eden yeni pazar alanının kısa süre içinde tamamlanarak asfaltlanacağını ve hizmete gireceğini bildirdi.

Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, toplam 9 bin metrekarelik bir alanda kurulacak Yenikent’teki sabit pazar yerinde ayrıca bin 700 metrekarelik bir de otopark alanı ayrıldığını bildirdi.

Bu haberin bağlı bulunduğu kategori haberler Şu ana kadar bu haber için 0 tane yorum yapılmıştır.

Yorum yapın